تبلیغات
جنت اباد جنگل - اخبار
 
 
 
وبسایت خبری تفریحی سرگرمی جنت آباد جنگل
مدیر وب سایت : مدیر سایت
صفحات
لینک دوستان
آخرین مطالب
پیوندهای روزانه
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


 
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛"جان کری،" وزیر امورخارجه آمریکا در سخنرانی خود در دانشگاه ایندیانا اعلام کرد بازرسی‌ها از فعالیت‌های هسته‌ای ایران همیشه ادامه خواهد داشت و این کار تاریخ انقضا ندارد.

کری در بخشی از سخنرانی خود گفت: توافق هسته‌ای که بین ایران و شش قدرت جهانی در ماه جولای (23 تیر) بدست آمد، ظرف سه روز آینده شکل اجرایی به خود خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنانش به مسئله بازرسی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران اشاره و تاکید کرد: بازرسی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاریخ انقضا ندارد و این مسئله مانع دستیابی ایران به سلاح اتمی می‌شود.طوفان در داخل خاندان آل‌سعود در راه است
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه واشینگتن پست فاش کرد اختلافات در داخل خاندان سعودی از شکل سری خارج شده و جنبه علنی به خود گرفته است. "دیوید ایگناتیوس،" مقاله نویس واشینگتن پست تاکید کرد عربستان به علت تشدید اختلافات داخلی در شرایط پیش از طوفان قرار دارد. 

ایگناتیوس نوشت: ولیعهد عربستان سعودی و جانشین او در حالی برای رسیدن به کرسی پادشاهی با یکدیگر رقابت می کنند که بعضی از شخصیت های خاندان حاکم بر عربستان از یکی از شاهزادگان بلندپایه برای در دست گرفتن قدرت حمایت می کنند. سخنان مطرح شده حاکی از تنش بین "محمد بن نایف بن عبدالعزیز آل سعود" ولیعهد و "محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود" جانشین ولیعهد سعودی است و افراد جدا شده از آل سعود نامه ای را دست به دست می دهند که دهها هزار نفر آن را در اینترنت قرائت کردند. 

واشینگتن پست تاکید کرد رقابت بین محمد بن سلمان و محمد بن نایف بر سر قدرت زمانی آغاز شد که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه هفتاد و نه ساله عربستان در ماه سپتامبر گذشته به همراه فرزندش به واشینگتن سفر کرد و مقامات آمریکایی بر دیدار با محمد بن سلمان جانشین ولیعهد اصرار داشتند. البته آمریکایی ها نگران به چالش کشیدن محمد بن نایف هستند که واشینگتن او را متحد خود در جنگ با القاعده می داند. طرفداران محمد بن سلمان می گویند او فرد مناسبی برای تغییر است که عربستان در این شرایط پس از حکومت پیرمردها به او نیاز دارد. محمد بن سلمان سی ساله بر تنوع بخشیدن به منابع اقتصادی عربستان، خصوصی سازی بعضی بخش ها و اجرای الگوی اقتصادی امارات عربی متحده تاکید دارد. 

ایگناتیوس به نقل از یک مقام آمریکایی افزود: اوضاع سیاسی کنونی در عربستان می تواند به ناآرامی هایی منجر شود و از سوی دیگر می تواند باعث شود عربستان به یک قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی بزرگ تبدیل شود. 

به نوشته واشینگتن پست منتقدان محمد بن سلمان در مقابل او را شخصی عجول و بی تجربه می دانند که عربستان را به جنگ پرهزینه و شکست خورده ای در یمن کشاند. به ویژه که جنگ یمن باعث تقویت القاعده شده است. 

مقاله نویس واشینگتن پست خاطر نشان کرد: تنش داخلی در عربستان ماه گذشته در پی تصمیم ملک سلمان بر اساس خواست پسرش برای برکناری سعد الجبری نزدیکترین مشاور محمد بن نایف، تشدید شد. این تصمیم نگرانی آمریکا و متحدانش را برانگیخت، زیرا الجبری در واقع یکی از حلقه های اتصال بین سازمان های اطلاعاتی غرب و عربستان بود. الجبری درباره تاکتیک های محمد بن سلمان در یمن و احتمال قدرت گرفتن القاعده در این کشور ابراز تردید کرده بود. 

واشینگتن پست تاکید کرد کشمکش بر سر پادشاهی در عربستان باعث بحث های گسترده در خاندان حاکم شد و چهار نامه برای درخواست برکناری ملک سلمان و ولیعهد او منتشر شد. بعضی از اعضای خاندان سعودی در این شرایط از به قدرت رسیدن احمد بن عبدالعزیز آل سعود هفتاد و سه ساله حمایت می کنند که یکی از فرزندان عبدالعزیز بن سعود بنیانگذار سعودی است. یک شاهزاده سعودی در گفتگو با من تاکید کرد هشتاد و پنج درصد از خاندان سعودی از این گزینه حمایت می کنند.

 به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ورزش گروه باشگاه خبرنگاران جوان رافینیا که سابقه بازی در شالکه را دارد در پی گرفتن مجوز شهروندی در آلمان بوده و به تازگی از سوی فیلیپ لام به عنوان گزینه ای مناسب برای تیم ملی آلمان معرفی شده است. 
 
رافینیا با 2 بازی ملی در  مورد پوشیدن پیراهن ژرمن‌ها گفته،‌کادر فنی تیم ملی برزیل قدر وی را ندانستند و وی از حضور در تیم ملی آلمان استقلال می کند. 
 
وی ادامه داد: رونگا با غرض ورزی من را به تیم برزیل دعوت نکرده و با توجه به اینکه در بوندس لیگا آلمان به افتخارات زیادی رسیدم، پوشیدن پیراهن ژرمن‌ها برایم اهمیت دارد.کاشانی-خاکپور-نباید-کام-مردم-را-تلخ-میکردفرودگاه-جای-استعفا-نیست

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیر تیم ملی فوتبال امید ایران گفت: محمد خاکپور مکان خوبی را برای دادن استعفا انتخاب نکرد و اگر او تصمیم داشت از سمت خود کنار برود باید این مسئله را در فدراسیون اعلام می‌کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، حبیب کاشانی پس از بازی که تیم ملی فوتبال امید ایران از رقابت‌های غرب آسیا و اینکه محمد خاکپور در جمع بازیکنان استعفا کرده است گفت:‌اگر خاکپور این مسئله را در جمع بازیکنان اعلام کرده آن هم در مقطعی که مردم کام‌شان از کسب مقام قهرمانی شیرین است کار درستی نکرده چرا که نباید آنها را با یک خبر تلخ ناراحت کنیم.

وی افزود: خاکپور از سرمایه‌های فوتبال ایران است. او طی یکسال گذشته تجربیات خوبی در تیم ملی ایران به دست آورده و می‌تواند به تیم ملی امید کمک کند اما اگر هم استعفا داده این مسئله باید در جایگاه خودش کمیته فنی و ... مطرح شود و سپس تصمیم‌گیری کنیم. بنده چنین تصمیمی نگرفتم و اگر او استعفایی داده تصمیم خودش بوده است.

مدیر تیم ملی امید در پاسخ به این سوال که آیا عدم حمایت تیمش باعث شده خاکپور تصمیم به استعفا بگیرد،‌تصریح کرد: چه بی‌توجهی به تیم ملی امید شده است.

خبرنگاری که سوال قبل را پرسیده بود اعلام کرد شاید عدم پخش دیدارهای تیم ملی امید و بی‌توجهی مسئولان فدراسیون به این تیم خاکپور را مجاب به اتخاذ چنین تصمیمی کرده است، گفت:‌مگر عدم پخش بازی‌های از تلویزیون دلیلی بر استعفا است. مگر وقتی بنده سرمربی تیم ملی می‌شوم به من می‌گویند همه بازی‌ها را زنده پخش می‌کنیم و روزنامه‌ها باید هر روز اسم بنده را منتشر کنند؟ نمی‌دانم دلیل این استعفا چه چیزی است. به بنده اعلام کردند که او چنین تصمیمی گرفته و این موضوع را در جمع بازیکنان این مسئله را اعلام کرده است. این نظر شخصی او است و اگر هم قرار باشد کسی با تیم ملی کار نکند ابلاغش را در فرودگاه نگرفته است.

کاشانی در مورد اینکه آیا اعضای فنی تیم ملی امید قرارداد دارند، گفت: قرارداد مرحله اول بسته شده و قرارداد مرحله دوم را هم برایشان فرستاده‌اند. محمد مایلی‌کهن و خاکپور روی این مسئله بحث داشتند و این قرارداد را امضا نکردند اما قرارداد هادی طباطبایی و سعید عزیزیان امضا شده است. این دو نفر روی موضوعات محتوایی قرارداد بحث داشتند و به همین خاطر قرارداد را امضا نکردند و قرار بود در جلسه مشترک با علی کفاشیان این مشکل حل شود.

کاشانی در پاسخ به این سوال که آیا واقعا خاکپور استعفا کرده است، عنوان کرد: این مسئله را نمی‌دانم. خاکپور خودش چیزی به من نگفته بلکه یکی از دوستان به من اعلام کرد او در جمع بازیکنان استعفا کرده است. همه من را می‌شناسند و می‌دانند اهل دروغ و تعارف نیستم. من هم گفتم اگر او این تصمیم را گرفته و به نفع تیم است به آن احترام می‌‌گذاریم. این مکان محلی برای ابراز ناراحتی نیست. ما وظیفه مان این است که برای مردم تلاش کنیم. خاکپور از سوی فدراسیون به عنوان سرمربی اعلام شده او اگر اصلا تمایلی به همکاری ندارد باید به فدراسیون بیاید و این مسئله را اعلام کند. فکر می‌کنم کج‌سلیقگی صورت گرفت و در روزی که مردم از ورود تیم با جام قهرمانی خوشحال بودند نباید این حرف زده می‌شد. استعفای خاکپور در کمیته فنی مطرح می‌شود و اگر او خواهان کار کردن نبود نمی‌شود کسی را زوری نگه داشت. امیدوارم هر اتفاقی می‌افتد به نفع تیم ملی و المپیک باشد جای نگرانی وجود ندارد و ان‌شاءالله خدا کمک می‌کند تیم همین روند را ادامه دهد.

مدیر تیم ملی امید در پاسخ به این سوال که آیا از قبل می‌دانست آیا خاکپور قصد استعفا دارد، تصریح کرد: خیر، بنده و شما دوستان خبرنگار با یکدیگر وارد فرودگاه شدیم. من هم همین الان این مسئله را شنیدم و به دوستی که این خبر را به من داد گفتم اگر او مایل به استعفا بوده زمان خوبی را انتخاب نکرده است و اگر به قول یکی از دوستان خاکپور خسته بوده و بحثی را مطرح کرده طبیعتا خودش این مورد را اصلاح می‌کند. باز هم می‌گویم اگر کسی مایل به کار کردن برای تیم ملی کشورش نباشد نمی‌توان او را زوری نگه داشت. خاکپور تا امروز خدمت کرده و واقعا دستش درد نکند اما اگر تصمیم به جدایی دارد باید در فدراسیون این مسئله مطرح شود.او حتی از ما نیامد خداحافظی کند. بنده هم خداحافظی نکردم و فکر می‌کنم چیز خاصی نیست که باعث نگرانی شود و فعلا باید کام‌مان از این برد شیرین باشد.

وی در مورد اینکه محمد مایلی‌کهن اعلام کرده است از تصمیم خاکپور اطلاع داشته و او به خاطر عدم حمایت از تیم ناراحت بوده است، خاطرنشان کرد: تیم به طور کامل حمایت می‌شود. از دی ماه سال گذشته تا به امروز این تیم حدود ۲۴ بازی دوستانه داشته است. این نشان می‌دهد بهترین حمایت‌ها از تیم امید انجام شده است. شما می‌بینید بازیکنان چقدر خوب کار می‌کنند که این حاصل تلاش کادر فنی است. شاید امکاناتی که به این تیم امید ارائه می‌شود قبل و بعد از انقلاب بی‌بدیل بوده باشد. اما اگر خاکپور انتظار دارد رئس فدراسیون فوتبال برای استقبالش به فرودگاه بیاید این موضوع دیگری است. تیمی که در تورنمنت‌های مختلف شرکت می‌کند و تا الان ۲۴ بازی مختلف انجام داده نشان می‌دهد حمایت خوبی داشته است. ما امروز مشکل سرباز و خروجی نداریم و با بهترین تیم‌ها بازی دوستانه برگزار می‌کنیم. فعلا نمی‌خواهم در مورد این استعفا صحبت کنم و بنا ندارم کام مردم از قهرمانی تلخ شود.

کاشانی در پایان در پاسخ به این سوال که شاید شکاف بین تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسالان و دعوت هفت بازیکن تیم ملی امید به اردوی تیم ملی بزرگسالان و اختلافاتی که در این زمینه وجود دارد دلیل استعفای خاکپور بوده است، گفت: فکر می‌کنم می‌خواهید حاشیه درست کنید.